Aktualności

Previous Next

POSTAW NA DOBRY START!

Katolicka Szkoła Podstawowa Księży Michalitów im. ks. Bronisława Markiewicza przy ul. Wojska Polskiego 28 w Krośnie

zaprasza Rodziców i Dzieci na DZIEŃ OTWARTY SZKOŁY 28 lutego 2019 r. (czwartek) godz. 17:00

W programie:

  • zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły;
  • spotkanie z dyrekcją, nauczycielami oraz pedagogiem;
  • zajęcia dla dzieci;
  • gry i zabawy, m. in. na „Magicznym dywanie”.

 

Do zobaczenia!

Previous Next

Dnia 26 stycznia w naszej Szkole odbył się Wielki Bal Karnawałowy. Otwarcia w tym roku dokonał Ekonom generalny Zgromadzenia św. Michała Archanioła —Ksiądz Jerzy Sosiński, który podarował wszystkim przybyłym dzieciom paczki ze słodkościami. Na wstępie zaprezentowała nam się klasa IV, która z pomocą swoich starszych kolegów, pod kierunkiem pani Anny Lechowicz, przygotowała krótki spektakl teatralny. Po przedstawieniu nadszedł czas na pierwszy taniec. Taniec pokazowy zaprezentowali nam Natalia i Kornel — uczniowie klasy VIII, a następnie wszyscy ruszyliśmy na parkiet. Tańce przeplatane były licznymi konkursami z nagrodami, a w bufecie, przygotowanym przez klasę VIII wraz z wychowawcą panią Anną Worwą, można było zjeść smaczne wypieki oraz napić się aromatycznej kawy i herbaty. Stanowiska z malowaniem twarzy, kolorowankami i różnościami z baloników sprawiły wszystkim wiele radości, której nie było końca. To wydarzenie na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci, które spędziły z nami ten sobotni czas. Dziękujemy wszystkim przybyłym za wspólną zabawę.

Previous Next

22 stycznia w Katolickiej Szkole Podstawowej odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, na którą zostali zaproszeni babcie i dziadkowie uczniów klas I i II. Goście nie zawiedli i przybyli bardzo licznie. Część artystyczna nagrodzona została gromkimi brawami i zakończyła się wspólnym odśpiewaniem 100 lat oraz wręczeniem drobnych upominków wykonanych przez wnuczęta. Następnie głos zabrał Ksiądz Dyrektor Marek Czaja, który wskazując na ogromną rolę dziadków, złożył wszystkim zgromadzonym gościom życzenia. Na zakończenie tego wspaniałego dnia na wszystkich przybyłych gości czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

ZAPROSZENIE!

Dyrekcja, Grono Pedagogiczne
i Uczniowie Katolickiej Szkoły Podstawowej Księży Michalitów w Krośnie

zapraszają dzieci w wieku przedszkolnym na

WIELKI BAL KARNAWAŁOWY

w dniu 26 stycznia (sobota) w godz. 11.00 – 14:00

do budynku szkoły przy ul. Wojska Polskiego 28

W programie m. in.:

  • przedstawienie w wykonaniu uczniów;
  • gry i konkursy z nagrodami;
  • zabawy taneczne;
  • bufet zaopatrzony w smakołyki dla najmłodszych;
  • możliwość zapoznania się z ofertą szkoły.

 

Wstęp wolny!

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ ZABAWY!

- w  dniu 17 stycznia 2019 r. ( czwartek ) spotkanie dla rodziców uczniów klas: VI, VIII  KSP, IIIa, III b gimnazjum oraz I - III KLO o godz. 17.00 w budynku
przy ulicy Grodzkiej 6;

- w dniu 18  stycznia 2019 r. ( piątek ) spotkanie dla rodziców uczniów klas: I, II, IV KSP  o godz. 17.00 w budynku przy ulicy Wojska Polskiego 28.

Previous Next

W prawdziwie zimowej aurze przez ulice wielu polskich miast przeszły, w Uroczystość Objawienia Pańskiego, kolorowe Orszaki Trzech Króli. Nie inaczej było w Krośnie. Tutaj, już po raz szósty, mogliśmy również podziwiać i uczestniczyć w tym licznym i barwnym korowodzie.

Orszak Trzech Króli poprzedziła uroczysta Msza św., której przewodniczył ks. bp Stanisław Jamrozek z Przemyśla. On również skierował do wiernych słowo pasterskie. Pod tegorocznym hasłem Odnowi oblicze ziemi, które nawiązuje do 40. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża oraz jego 1. pielgrzymki do Polski, wyruszyliśmy po Mszy św. z sanktuarium św. Jana Pawła II na krośnieński rynek. Poprowadzili nas Trzej Królowie, którzy i w tym roku nie ominęli naszego miasta. Towarzyszył nam śpiew kolęd wykonywany przez grupę muzyczną i uczestników orszaku. Aby tradycji stało się zadość, po dotarciu na rynek Trzej Królowie oddali Jezusowi pokłon i złożyli swoje dary. Ale to jeszcze nie był koniec świętowania. W dalszej kolejności został rozstrzygnięty konkurs na strój kolędniczy. Było też wspólne śpiewanie kolęd.

Jako organizatorzy Orszaku dziękujemy wszystkim, którzy wzięli w nim udział a także: kapłanom, włodarzom miasta, formacjom mundurowym, scholi dziecięcej i grupie prowadzącej śpiew, straży Orszaku, nauczycielom, rodzicom oraz wszystkim ludziom dobrej woli za pomoc i wsparcie. Do następnego roku!