Aktualności

Previous Next

Takiego śniadania jeszcze nie mieliśmy! - mówili pełni entuzjazmu uczniowie klasy IV, którzy już dziś przy wielkanocnym stole rozpoczęli świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego. Gorąco dziękujemy naszym Kochanym Rodzicom za przygotowanie pysznych potraw, wszelką pomoc i zaangażowanie! Wszystkim zaś życzymy wszelkiego dobra i wiele radości!

Previous Next

We wtorek 9 kwietnia w RCKP w Krośnie odbył się III Krośnieński Konkurs Recytatorski, w którym wzięli udział uczniowie klasy II KSP: Julia Półchłopek, Mikołaj Lorens oraz klasy IV : Rafał Przymusiński. Uczniowie wspaniale zaprezentowali swoje recytatorskie umiejętności, a Julia Półchłopek za swój występ otrzymała wyróżnienie.

W dniu 11 kwietnia br. w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej odbył się po raz pierwszy Konkurs Recytatorski im. Cezarego Geronia, którego inicjatorem był Jarosław Mikołajewski - poeta, prozaik, publicysta i tłumacz, pracownik Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie.
W Konkursie udział wzięli uczniowie naszej szkoły:
Aleksandra Łach klasa III KLO, która zdobyła III nagrodę, prezentując wiersze: „ Pytania II” i ***[nasza cywilizacja] oraz Filip Czopowik z klasy VIII KSP, który zdobył wyróżnienie.
Serdecznie gratulujemy !!! :)

 
 
 
 
Previous Next

Gratulujemy naszym uczniom osiągniętych wyników w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty.

Katolicka Szkoła Podstawowa:

  • Tymoteusz Zajdel uzyskał tytuł laureata Konkursu z Języka Angielskiego.
  • Olga Janocha uzyskała tytuł finalisty Konkursu z Języka Polskiego.

Katolickie Gimnazjum:

  • Jagoda Kazimierska uzyskała tytuł laureata Konkursu Historycznego i tytuł finalisty Konkursu Polonistycznego.
  • Jakub Kudasik uzyskał tytuł laureata Konkursu Historycznego.
Previous Next

Uczniowie naszej szkoły: Łucja Kania z kl. IV, Mikołaj Hajduk z kl. II i Rafał Przymusiński z kl. IV zajęli 7. miejsce (wśród 17 startujących drużyn) w wojewódzkim etapie konkursu Wielka Liga Czytelników, który odbył się w Rzeszowie. Serdecznie gratulujemy im wysokiego wyniku, a szczególnie wytrwałości i sumienności w czytaniu kolejnych konkursowych książek.

Previous Next

Egzamin maturalny już niebawem i w tej intencji nasi maturzyści wybrali się na pielgrzymkę do Częstochowy.Był to jednocześnie ich ostatni wspólny wyjazd w ramach wycieczki klasowej, więc postanowili zatrzymać się na dłuższą chwilę w Krakowie aby udać się do teatru im. J. Słowackiego, gdzie obejrzeli spektakl Woody Allena „Zagraj to jeszcze raz sam”. Na Jasnej Górze w godzinach porannych wzięli udział w mszy św. odprawionej min. w ich intencji przez naszego księdza Dyrektora.Odwiedzili też skarbiec, podziwiali widoki z wieży, ale przede wszystkim mogli w skupieniu i zadumie powierzyć swoje osobiste prośby i swoją przyszłość Jasnogórskiej Pani Maryi.

Previous Next

" Niezwykłe przygody Sindbada żeglarza" na motywach baśni B.Leśmiana to widowisko teatralne na lodzie, które w miniony poniedziałek mieli okazję obejrzeć najmłodsi uczniowie naszej szkoły. 
"Story on ice" przeniosła nas w zaczarowany świat baśni, pełen niezwykłych przygód i niespodziewanych zwrotów akcji. Byliśmy pod wrażeniem pirackiego statku, barwnych strojów oraz popisów tanecznych i akrobatycznych , wykonywanych przez artystów w rytm porywającej muzyki.
Co zatem robić, by nie popaść w tarapaty? No cóż, najlepiej nie przyjmować listów od diabła morskiego, nawet gdyby wyglądały jak przepisy na ciasteczka!

Previous Next

W piątek 24 marca uczniowie klasy III KLO odwiedzili klasy: I, II i IV KSP w celu przeprowadzenia zajęć pokazowych z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Podczas zorganizowanego w grupach spotkania, uczniowie mogli poczuć się jak mali ratownicy. Poznali procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia oraz obserwowali czynności ratownicze w czasie zasłabnięć, zranień, zwichnięć i złamań. Wiele emocji wzbudził pokaz czynności z zakresu resuscytacji. Spotkanie miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie dzieci z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w przypadku nieobecności osób dorosłych