Aktualności

23 listopada odbył się w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klasy IV " Mistrz jednostek". W konkursie wzięli udział niemal wszyscy uczniowie tej klasy. Celem konkursu było m.in. rozwijanie pasji i zainteresowań matematycznych uczniów oraz popularyzacja matematyki.
Na podium znaleźli się: 
I miejsce - Łucja Kania
II miejsce - Krzysztof Zawisza
III miejsce - Łukasz Drozd
Wszystkim uczestnikom i zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

<><><><>

Previous Next

Tak jak w zeszłym roku, tak i tym razem do najmłodszych uczniów naszej szkoły zawitał Święty Mikołaj. Jego wizyta świadczyła o tym, że zarówno pierwszo jak i drugoklasiści byli grzeczni i zasłużyli na prezenty. Niecierpliwe oczekiwanie na przybycie niecodziennego gościa zostało nagrodzone, bowiem radość z otrzymanych prezentów trwała przez cały dzień.

<><><><><><>

Szanowni Rodzice!

Serdecznie zapraszamy na Spotkanie Opłatkowe, które odbędzie się w naszej szkole

w dniu 16 grudnia 2018 r. (niedziela) o godz. 16:00.

 

Program spotkania:

  • Msza Święta (kaplica szkolna)
  • łamanie się opłatkiem
  • koncert bożonarodzeniowy

 

Dyrekcja, nauczyciele i uczniowie KSP i KLO

Po raz kolejny nasza szkoła bierze udział w akcji Szlachetna Paczka. W tym roku wybraliśmy rodzinę Pani Dominiki z trójką dzieci. Prosimy uczniów i ich rodziny o wsparcie finansowe lub rzeczowe. Zebrane środki przeznaczymy na zakup nowych kurtek, butów, oraz ręczników i pościeli.

1. Opis rodziny
Pani Dominika (41 l.) samotnie wychowuje trójkę dzieci: Magdę (3 l.), Mikołaja (8 l.) i Sandrę (16l). Sytuacja rodziny od zawsze była trudna. Ojciec dzieci, a zarazem mąż pani Dominiki znęcał się nad nimi psychicznie i fizycznie. Kobieta dwa miesiące temu podjęła trudną decyzję o odejściu od niego. Obecnie sytuacja rodziny nadal nie jest łatwa z powodu braku stałego miejsca zamieszkania rodzina wynajmuje mieszkanie. Kobieta stara się jak może, by sytuacja rodziny była lepsza, podejmuję pracę jako opiekunka. Pani Dominika złożyła odpowiednie dokumenty, aby dzieci otrzymywały alimenty od ojca- aktualnie czeka na decyzję w tej sprawie. Obecnie rodzina utrzymuje się z pracy pani Dominiki (800 zł), zasiłków oraz programu Rodzina 500+. Po odliczeniu kosztów utrzymania mieszkania na osobę miesięcznie pozostaje 223 zł. Mimo wszystkich trudności rodzina ma ze sobą bardzo dobry kontakt, są dla siebie wsparciem. Pani Dominika bardzo lubi piec oraz gotować dla dzieci. Dzieci bardzo dobrze się uczą, mama jest z nich bardzo dumna. Najstarsza córka Sandra interesuje się fryzjerstwem. 
Wśród najważniejszych potrzeb rodzina wymienia żywność, ponieważ jest niezbędna do funkcjonowania. Dodatkowo dla rodziny ważna jest odzież i kołdra na zbliżającą się zimę.

2. Potrzeby rodziny
Żywność zużywa się na bieżąco.
Odzież Rodziny nie stać na zakup, ze względu na sytuacje materialną.
Kołdra nie mają zimowej kołdry, tylko letnie.

- Żywność trwała:
Jakich produktów żywnościowych potrzebuje rodzina:
Herbata, Kasza, Cukier, Konserwy mięsne, Kawa, Makaron, Olej,
Konserwy rybne, Ryż, Mąka, Dżem
Produkty dla niemowląt: kaszki mleczne dla dzieci
Inne produkty żywnościowe: płatki śniadaniowe
- Środki czystości
Jakich środków czystości potrzebuje rodzina:
Proszek do prania, Płyn do mycia naczyń, Mydło/żel myjący,
Pasta do zębów, płyn do płukania, Płyny czyszczące, Szampon,
Szczoteczka do zębów
Artykuły dziecięce: chusteczki nawilżane, krem przeciw odparzeniom, żel/ mydło
Hipoalergiczne

- Odzież
Dominika
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: płaszcz
Rozmiar: S
Sylwetka: szczupła
Uwagi: brak
Sandra
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: kurtka
Rozmiar: S
Sylwetka: szczupła
Uwagi: 164 cm młodzieżowe
Magda
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: spodnie
Rozmiar: 104
Sylwetka: szczupła
Uwagi: dziecięce ( postacie z bajek )
Mikołaj
Rodzaj odzieży: zimowe
Kategoria: spodnie
Rozmiar: 146-152
Sylwetka: grubszy
Uwagi: sportowe

- Obuwie
Dominika
Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: kozaki
Rozmiar: 38
Uwagi: na lekkim obcasie

Mikołaj
Rodzaj obuwia: przejściowe
Kategoria: adidasy
Rozmiar: 36
Uwagi: na rzepy

- Wyposażenie mieszkania
Jakiego wyposażenia mieszkania
potrzebuje rodzina:
Koc, Ręczniki, Pościel (poszwy, prześcieradła),
Poduszka
Inne: 160 x 140 standardowa

- Specjalne upominki
Dominika- torebka lub kosmetyki.
Sandra- kosmetyki.
Magda- zabawki (klocki edukacyjne).
Mikołaj- zegarek.

Koordynator Szkolny akcji: pedagog mgr Aneta Boczar

Previous Next

Dnia 23 listopada uczniowie klasy VIII w składzie: Korneliusz Paradysz, Nadia Stefanik, Olga Janocha i Filip Czopowik zajęli IV miejsce w VII edycji międzynarodowego konkursu Náboj Junior, w którym uczestniczyło 16 drużyn z regionu Podkarpacia. 
Podczas konkursu uczniowie zmierzyli się z zadaniami fizyczno-matematycznymi o podwyższonym stopniu trudności. Nasza reprezentacja wykazała się dużą wiedzą i wytrwałością w rozwiązywaniu zadań. Wszyscy otrzymali pamiątkowy dyplom oraz nagrody rzeczowe. Opiekunem grupy była Pani Barbara Pojnar.
Gratulujemy sukcesu!!!!

<><><><><><>

Previous Next

Według Pana Cogito… Konkurs recytatorski wierszy Zbigniewa Herberta
Z okazji ogłoszonego przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Roku Herberta, w Krośnieńskiej Bibliotece Publicznej w 2018 r. odbywa się cykl imprez – wykładów, konkursów i lekcji, poświęconych sylwetce i twórczości tego poety. Jedną z nich był konkurs recytatorski wierszy Herberta pn. „Według Pana Cogito”, który odbył się w Czytelni Głównej KBP 15 listopada 2018 r.
Wzięło w nim udział 44 uczniów klas VIII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Krosna i powiatu krośnieńskiego. Naszą szkołę godnie reprezentowała Aleksandra Łach z kl. III liceum - laureatka miejsca oraz Jakub Kudasik z kl. III b gimnazjum,. który otrzymał wyróżnienie. Gratulacje !

<><><><><>

Previous Next

Trudno oddać w słowach to zobaczyliśmy i czym się zachwyciliśmy na całodniowej wycieczce do Północnej Walii. Być może pomogą w tym zdjęcia i nasza krótka relacja. Pierwszym punktem naszej wyprawy był piękny wiktoriański kurort Llandudno nad morzem, gdzie podziwialiśmy elegancką zabudowę i spacerowaliśmy zabytkową promenadą. Następnie udaliśmy się do malowniczo położonego miasteczka Conwy z portem rybackim, zamkiem Edwarda I z 1283 roku oraz imponującymi murami obronnymi wokół miasta. Ogromne wrażenie wywarła na nas przyroda i krajobraz w Parku Narodowym Snowdonia. Dzięki słonecznej pogodzie udało nam się zobaczyć najwyższy szczyt górski Snowdon, zielone doliny z pasącymi się owcami oraz górskie wodospady. W stolicy Północnej Walii, Betws-y-Coed obejrzeliśmy kościół św. Michała oraz urocze sklepiki z pamiątkami, kawiarenki i restauracje. Na zakończenie naszej wycieczki podziwialiśmy zapierające dech w piersiach widoki z XVIII wiecznego Akweduktu Pontcysyllte.

<><><><><><><>

Previous Next

Anglia powitała nas typową pochmurną i deszczową pogodą. Nie zniechęciło nas to jednak do rozpoczęcia zwiedzania miasta. Udaliśmy się do Science and Industry Museum, gdzie obejrzeliśmy interaktywne wystawy osiągnięć techniki i przemysłu. Następnie podziwialiśmy gotycki Ratusz, przy którym znajdował się świąteczny jarmark. Droga powrotna wiodła nas przez najstarszą dzielnicę miasta, której charakterystyczną cechą są wszechobecne kanały, obecnie wykorzystywane do celów turystycznych. Po powrocie do hotelu uczniowie odpowiedzialni za przygotowanie prezentacji zapoznali nas z bogatą historią Manchesteru.

<><><><><><>

Uwaga niecodzienny konkurs! Po raz szósty mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, będą mogli wygrać dla swojego Orszaku WIELBŁĄDA.
Konkurs trwa od 12 listopada 2018 r. od godz. 12.00 do 30 listopada 2018 r. do godz. 12.00. Głosowanie odbywa się na stronie:
http://orszak.org/…/konkurs-glosuj-na-wielblada-i-wygraj-ko…